Nasi eksperci

Dymitr Żaworonkow

Dr n. med. Dymitr Żaworonkow - specjalista chirurgii onkologicznej i proktologii.
Chirurg w Klinice Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej w Narodowym Instytucie Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie Państwowego Instytutu Badawczego, Oddział w Gliwicach.

Absolwent National Pirogov Memorial Medical University, Vinnytsya.
Po stażu podyplomowym w SP CSK SUM w Katowicach rozpoczął pracę zawodową i specjalizację w Klinice i Katedrze Chirurgii Przewodu Pokarmowego SP CSK SUM w Katowicach (2007-2013).
Podczas specjalizacji z chirurgii ogólnej ukończył równolegle Studia Doktoranckie SUM
w Katowicach na Wydziale Lekarskim z obroną pracy doktorskiej na temat: ,,Porównanie wyników zastosowania siatek polipropylenowej i nitinolowej w rekonstrukcji rozległego ubytku ściany brzucha szczura”.

Był laureatem stypendium naukowego RFSD CMPW PAN.
Jest współautorem licznych prac naukowych, publikacji, doniesień zjazdowych.
Szczególne zainteresowania w chirurgii układu żylnego oraz koloproktologii – uczestniczy w różnych kursach, szkoleniach, zjazdach, wykonuje zabiegi operacyjne w zakresie chirurgii ogólnej w tym laparoskopowe, w zakresie chirurgii żył - laserowe oraz laserowe łączone z innymi technikami, takimi jak miniflebekomia i skleroterapia, wykonuje zabiegi flebologii estetycznej, a także w zakresie proktologii i onkoproktologii, ambulatoryjnie, i w szpitalu.

Założył i prowadzi Gabinet Chirurgii Laserowej, Proktologii i Flebologii w Gliwicach.
Gabinet współpracuje ze Szpitalem TOMMED Katowice.

Powrót

Nasi eksperci

odpowiadają na Wasze pytania.